شرکت متالورژی پودر مشهد در تاریخ 16 /10 / 1366 تاسیس گردیده است . ظرفیت تولیدی این شرکت بر اساس پروانه بهره برداری صادره از سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، برابر 2500 تن تولید قطعات فلزی بر مبنای پودر فلزات می باشد .

این شرکت دانش فنی و تجهیزات خطوط تولیدی و همچنین تجهیزات تست و آزمایشگاههای خود را از معتبرترین شرکتهای اروپایی و صاحب تکنولوژی خریداری و راه اندازی و توسعه داده است .

وجود تجهیزات تولیدی مدرن و پرسهای خاص با سطح اتوماسیون بالا و روباتیک ، آزمایشگاههای مجهز متالوگرافی ، سختی سنجی ، اندازه گیری ابعادی (CMM ) و تست خستگی (دوام ) و وجود ارتباط نزدیک با دانشگاههای فنی خارج و داخل کشور در جهت تحقیقات و نوآوری و نیزبرگزاری چندین کنفرانس علمی با همکاری دانشکده های فنی آلمان ، اتریش ، اسپانیا و ایتالیا (در داخل کشور) از ویژگیهای بارز این مجموعه است.

با این پشتوانه و وجود تیم فنی توانمند ، با افتخار اعلام می داریم که دانش فنی متالورژی پودر در این شرکت و بصورت کامل نهادینه شده است و بعنوان بزرگترین واحد تولیدی در داخل کشور و تنها دارنده خط تولید آهنگری پودر (شاتون) ، توان طراحی و تولید تمام قطعات فلزی ممکن به روش متالورژی پودر را دارا می باشیم . تولید قطعات پیچیده و دانش محور،با کیفیت و قیمت رقابتی همواره مورد نظر این مجموعه می باشد .